PPC

Як використовувати рекламу в інтернеті для просування медичних послуг

Yak vykorystovuvaty reklamu v interneti

У сучасному світі, коли доступ до медичних послуг стає все важливішим, реклама медичних брендів стає необхідністю для привертання уваги та побудови довіри пацієнтів. Однак, цей процес вимагає особливого підходу та уваги до деталей. У цій статті розглянемо основні аспекти та ефективні стратегії реклами медичних послуг.

Просування медичних послуг в інтернеті є надзвичайно важливим елементом сучасної медичної практики. Це дає змогу лікарям та медичним установам залучати нових пацієнтів та надавати їм якісні медичні послуги.

Споживачі все частіше шукають медичну інформацію онлайн. Онлайн-присутність дає змогу зробити послуги та фахівців доступними для пацієнтів, навіть перед їхнім першим візитом. Легкий пошук та простий доступ до інформації забезпечують більше можливостей для залучення нових клієнтів.

Тонкощі використання інтернет-реклами

Реклама в інтернеті — важливий складник успішної маркетингової стратегії для медичного бренду. Наразі, коли конкуренція у сфері медичних послуг досить велика, вебреклама стає конкурентною перевагою, але має деякі нюанси.

Дотримання медичних стандартів та етики

Перше й найважливіше, реклама медичних послуг мусить бути абсолютно точною та нести корисну інформацію для пацієнтів. Важливо уникати надання медичних обіцянок, які не можна гарантувати.

Спрямованість на цільову аудиторію

Реклама мусить бути спрямована на тих, хто потенційно зацікавлений у наданих послугах. Цього можна досягти через вікові фільтри, геотаргетинг і фільтри за інтересами.

Підкреслення виняткових переваг клініки

Кожна медична установа має свої виняткові характеристики та переваги. Ці особливості треба підкреслити в рекламі, щоби потенційні пацієнти могли зрозуміти, чому саме ваш медичний бренд є найкращим вибором для них.

Активне використання візуальних засобів

Графіка, фото та відео можуть ефективно передати інформацію та вразити пацієнтів. Важливо використовувати візуальні засоби в рекламних кампаніях.

Стратегія соціальних медіа

Активність у соціальних мережах часто стає потужним інструментом для взаємодії з аудиторією (з-поміж іншого треба робити публікації корисної інформації та відповідати на запитання пацієнтів).

Аналіз та масштабування ефективних рекламних кампаній

Регулярний аналіз ефективності рекламних кампаній та внесення необхідних корекцій допомагає досягти найкращих результатів.

Ринок медичних послуг є важливим складником сфери охорони здоров’я. З огляду на постійний розвиток та зміни в суспільстві, технологіях та підходах до надання послуг в медицині, медичний сегмент ринка має бути динамічним та завжди готовим до адаптації під нові вимоги та потреби населення. 

Думка експерта

Важливо, щоб медичні бренди, були гнучкими та готовими до змін, це дає змогу надавати найвищий рівень обслуговування своїм пацієнтам.
Ольга Фахівець з пошукового просування

Реклама Google Ads

Реклама в Google Ads є надзвичайно ефективним інструментом для просування медичних брендів та їхніх послуг. Водночас специфіка ринку медичних послуг визначає деякі відмінності в рекламі з використанням Google.

 1. Ключові слова та фрази. У медичній сфері, вибір правильних ключових слів є вирішальним. Важливо враховувати специфічність медичного бренду, не використовувати занадто широкі та багатозначні ключі. Довгі ключові фрази спрацьовують ефективно тільки в тому разі, коли чітко відображають конкретні запити цільової аудиторії.
 2. Використання лендінг-сторінок. Мета лендінгу — конвертувати відвідувачів сайту в ліди, тому важливо, щоб landing page була якісною і релевантною запиту пацієнта. Лендінг має містити інформацію про послуги, контактну інформацію та, за можливості, форму для запису.

Переваги лендінгів в порівнянні з головною сторінкою сайту:

 • Видалення елементів сторінки, що відвертають увагу (наприклад, панелі навігації або додаткових посилань).
 • Персоналізація змісту сторінки для конкретної послуги чи повідомлення, яке ви рекламуєте.
 • Зосередження відвідувачів на одному конкретному заклику до дії поміж інших, що провокують на дії, а не просто на перегляд сторінки.

Ось статистична інформація, яка демонструє переваги використання лендінгів для покращення маркетингових показників:

Коефіцієнти конверсії зросли на 26 % завдяки простому перенаправленню рекламного трафіку на спеціально розроблену медичну цільову сторінку.

Компанії, що збільшують кількість лендінгів з 10 до 15,  фіксують збільшення кількості лідів в середньому на 55 %.

Відео на лендінгу підвищує конверсію в середньому на 86 %.

 1. Локалізована реклама. Для медичних установ, важливо сконцентруватися на місцевій аудиторії. Використання локальних ключових слів, а також зазначення конкретного географічного положення клініки, допоможе привернути найбільш цільову аудиторію пацієнтів.
 2. Використання додаткових об’єктів. Використання розширень у Google Ads дає змогу надати додаткову інформацію про медичні послуги. Наприклад, маркетолог бренду має змогу включити реквізити, графік роботи, номер телефону тощо.
 3. Відстеження, аналіз та оптимізація. Обов’язково встановлення коду відстеження конверсій та зв’язування із CRM-системою, щоб вимірювати, скільки пацієнтів реально звернулися через рекламу.
 4. Дотримання медичних стандартів. Усі рекламні кампанії мають дотримуватися медичних стандартів і правил, щоб забезпечити точність та етичність рекламного контенту.

Для просування медичних брендів і їхніх послуг фахівці EDGELAB тестували різні типи рекламних кампаній. Найефективнішими виявилися пошукові та кампанії з максимальною ефективністю. Performance Max — це доволі новий рекламний інструмент в Google Ads, який надає можливість найефективніше розміщувати рекламу на різних платформах Google через автоматизацію та оптимізацію. Це дало змогу збільшити конверсії та здобути найбільший ефект від рекламного бюджету.

Під час розроблення та тестування рекламних кампаній для медичного сектору, Performance Max був виділений як пріоритетний інструмент для максимізації ефективності рекламної стратегії. У таблиці вказаний вплив запуску Performance Max і його переваги перед іншими типами рекламних кампаній.

Vplyv Performance Max

Реклама в соціальних мережах

Присутність клініки в соціальних мережах є важливим складником її онлайн-стратегії. Це створює можливість для активної комунікації з пацієнтами та потенційними клієнтами.

Через соціальні мережі у медичного бренду є можливість надавати цінну інформацію щодо здоров’я та медичних послуг, що дає змогу пацієнтам бути більш освіченими щодо свого здоров’я. 

Публікації про нові технології, методи лікування та успішні кейси можуть стати корисними джерелами інформації для пацієнтів. Пацієнти очікують, що лікарі та медичні працівники навчать їх актуальним знанням, пов’язаним зі здоров’ям, і триматимуть у курсі будь-яких медичних новин, які можуть бути цікавими.

Також, соціальні мережі надають можливість медичному бренду взаємодіяти з «колегами» (зокрема з представниками інших медичних установ, лікарями та спеціалістами у сфері охорони здоров’я), що дає можливість обміну досвідом, а також доступ до створення спільних проєктів (з-поміж іншого суспільних).

Реклама медичних послуг у соціальних мережах має деякі аспекти:

 • Точний таргетинг за здоров’ям та медичними питаннями. Meta дає змогу вибрати аудиторію, яка виявляє цікавість до медичних питань, медичних установ та пов’язаних із ними тем.
 • Сегментація аудиторії. Під час налаштування в соціальних мережах можна вказати конкретні місця або райони, у яких розташована клініка. Головна мета — привернути місцевих мешканців. Також є можливість вибрати вікові групи, стать та інші демографічні параметри, категорії інтересів цільової аудиторії.
 • Широке використання візуального контенту. Допомагає продемонструвати комфорт та професіоналізм медичного закладу. Рекомендуємо вказувати різні виняткові аспекти клініки (наприклад, зручне розташування, сучасне обладнання тощо) з використанням відео Reels та каруселі.
 • Контент-маркетинг. Публікації в блозі та інформативні статті можуть бути використані для надання корисної інформації та позначення експертності медичного закладу.
 • Використання відгуків та рейтингів. Велике значення мають функції відгуків та рейтингів, що допомагають побудувати довіру аудиторії до бренду та створити позитивний імідж.
 • Форми для запису та зв’язку. Забезпечте можливість пацієнтам записатися на консультацію або зв’язатися з вами безпосередньо через рекламу.
 • Використання Call-to-Action кнопок. Встановлюйте кнопки «Записатися», «Зателефонувати», «Надіслати повідомлення» для швидкого зв’язку.
 • Ретаргетинг. Використовуйте ретаргетинг для тих, хто вже відвідав ваш сайт або виявив цікавість до ваших послуг.
 • Аналіз та відстеження результатів. Використовуйте аналітичні інструменти для відстеження ефективності рекламної кампанії та внесення відповідних корекцій.

Реклами на спеціалізованих медичних платформах

Особливості реклами медичного бренду на спеціалізованих медичних платформах мають кілька важливих переваг, які допомагають залучити цільову аудиторію та покращити комунікацію з потенційними пацієнтами:

 • Спеціалізована аудиторія. Медичні платформи спрямовані на «гарячу» аудиторію, яка активно цікавиться медичними питаннями. Це забезпечує кращий рівень зацікавленості та релевантності.
 • Гарантія достовірності та професіоналізму. Медичні платформи надають можливість показати свою експертизу та досвід у конкретній медичній галузі. Це важливо для формування довіри потенційними пацієнтами.
 • Подання інформації про послуги та спеціалізацію. Медичний заклад має чітко представити свої послуги, спеціалізацію та обладнання, що надає додаткову інформацію для пацієнтів.
 • Відгуки та рейтинги. Надання відгуків та рейтингів на медичних платформах допомагає вирішити пацієнтам, чи відповідає клініка їхнім потребам та очікуванням.
 • Можливості контакту. Контактна інформація та форми для запису є легко доступними, щоби пацієнти могли швидко зв’язатися з клінікою.
 • Розміщення відомостей про лікарів та співробітників.

В Україні найбільшими ресурсами для бронювання медичних послуг та пошуку лікарів є doc.ua та likarni.com.

Використання спеціалізованих медичних платформ дає змогу медичним брендам спрямовувати свою рекламу на цільову аудиторію, яка активно цікавиться медичними питаннями та забезпечує кращий рівень релевантності.

Висновки

Використання реклами в інтернеті є необхідним компонентом успішного просування медичних послуг. Цей інструмент надає можливість залучити увагу цільової аудиторії, надати вичерпну інформацію про експертизу та послуги клініки, а також встановити довіру до медичного бренду. Врахування особливостей аудиторії та ефективне використання рекламних інструментів є ключем до успішного просування. Разом із цим, співпраця з фахівцями з маркетингу є важливим елементом у досягненні найкращих результатів.

Коментарі (0)

The maximum upload file size: 1 ГБ. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Підпишіться на нашу розсилку

  Отримайте свіжі статті про продуктивність, дизайн, технології та управління командою